logo

Історія ліцею

Історія школи

   Перша згадка про школу датується 1854 роком
   1864 р. до неї ходило 13 дітей, вчителював Микола Левицький.
   У 1890 р. – це системна школа. На той час в селі було 50 дітей шкільного віку.
   В 1906 – 1935р. – однокласна школа з українською мовою навчання.
   До ІІ Світової війни на території села були лише початкові школи.
   На території Угринова Долішнього школа розміщувалася в приміщенні невеликого будинку на розі теперішньої вулиці Незалежності та вулиці Зеленої.
   Першим сільським директором школи був Винничук Михайло Лазарович – син сільського війта і довголітнього посла до Галицького сейму.
   Під час ІІ Світової війни у 1944р. школа була зруйнована і навчання було переведено до приватного будинку на Парцеляцію, де нині знаходиться шкільна майстерня
   Сучасна школа (зараз корпус початкової школи) постала з того, що ще до 1939р. на кошти громадян було залито фундамент на місці теперішньої школи і завезено деякі будівельні матеріали, як передбачалось, на будову Народного Дому. Війна перервала цей процес. Після війни замість Народного Дому почалося будівництво школи. Організатором будівництва була Гуменна Ганна Фокіївна, перший післявоєнний директор (1948 -1951). ЇЇ змінив Микитин Микола Якимович.
   1952 р. – директором школи призначено Голендера Данила Яковича, який і завершив будівництво.
   Спочатку новозбудована школа була семирічною. У 1957р. вирішено на базі Долішньої школи відкрити десятирічну, учнями якої стали діти з сіл Загвіздя, Угринів Долішній, Угринів Горішній, Пасічна. Організоване виробниче навчання. Поряд з атестатами випускники одержували посвідчення агрономів – плодоовочівників.
   Під керівництвом Голендера Д.Я. у 1958 – 1959 рр. закладено шкільний сад. У 1960 році школа знову стала восьмирічною.
   З 1965 по 1990 роки очолює школу Круль Микола Дмитрович, який доклав багато зусиль для добудови приміщення шкільної їдальні та одного навчального класу.
   1988 – 1989 рр. – школу газифіковано і проведено воду від міського водопроводу. Шкільний духовний оркестр був гордістю школи на той час. За заслуги в галузі освіти і педагогічної науки Круль М.Д. нагороджений значком «Відмінник народної освіти» та медаллю Макаренка (1980р.).
   Мабуть, символічно, що за рік до проголошення Незалежності України у 1990 році школу очолив Третяк Богдан Олексійович, виходець із вивезеного у 1950р. села Посіч. Оскільки школа будувалась саме в той час, багато матеріалів із газдівських господарств сіл Посіч і Рибне було перевезено в Угринів і використано для її будівництва.
   З розвитком села та з збільшенням континенту учнів виникла нагальна потреба у реорганізації школи з восьмирічної у середню. Що і було зроблено у 1996 р. за підтримки Слободяна Романа Лазаровича, на той час – начальника департаменту сільського господарства Івано-Франківської ОДА. В цей час було розпочато підготовку спеціалістів для народного господарства на базі Єзупільського міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Разом із атестатами про середню школу випускники одержували посвідчення водіївпрофесіоналів, швей, операторів комп’ютерів.
   За десять років Незалежності село значно розбудувалося, збільшилася кількість жителів, школа вимушена була перейти на двозмінне навчання. Контингент учнів збільшився майже на 100 дітей, а вчительський колектив нараховував до 30 чол. Завдяки ініціативі та зусиллям сільського голови Романа Терешкуна, директора школи та депутатського корпусу Угринівської сільської Ради у 2000 році було викуплено приміщення незавершеного торгового комплексу, який знаходився на території шкільного подвір’я, виготовлено будівельну документацію і розпочато його реконструкцію під школу на 320 учнівських місць.
   Сільськими головами с. Угринова Р. Терешкуном та с. Клузова М. Іваницькою було багато зроблено для відкриття та обладнання нового корпусу школи.
   У 2001 р. директором школи стала уродженка села – Євгейчук Світлана Орестівна, колишня учениця Угринівської школи. Саме їй довелося працювати над завершенням будівництва.
   За багаторічну сумлінну працю на педагогічній ниві у 2004 році
Євгейчук С. була нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки
України, у 2009 році – нагрудним знаком «Відмінник освіти України», у 2018
році – нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».
   У 2006 р. було відкрито новий навчальний корпус школи. Діти отримали нові світлі класи, зокрема: кабінет інформатики, фізики, біології, англійської мови, української мови і літератури та історії України.
   У 2010 р. на базі школи розпочали роботу дві садкові групи на 60 дітей. І тому школа отримала новий статус – навчально-виховний комплекс, бо забезпечує здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
   Протягом 2012 р. зроблено реконструкцію шкільної майстерні.
   У 2014 р. сільським головою М. Вівчаренком було завершено будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям
   За сприяння директора школи Євгейчук. С та сільського голови Вівчаренка. М  у 2017 році добудовано садкові приміщення.
   Через впровадження реформ в Україні з осені 2019 року школа змінила свою назву на Угринівський ліцей.
   Сьогодні в ліцеї навчається 473 учнів. Вся початкова школа має
паралельні класи (206 учнів).
   Активно працюють гуртки: «Пішохідний туризм», «Спортивний туризм» (керівник А. Лотоцький), «Сучасна хореографія» (керівник О.Макар), «Вокальне мистецтво», «Хоровий спів»(керівник О. Мандзюк), тхеквондо (керівник Р. Гришко), “Джура”, «Юний стрілець» (керівник О. Стасишин).
   Ліцей входить у число освітніх закладів району, які мають високий рейтинг навчальних досягнень. Учні ліцею є переможцями і призерами ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, призерами ІІІ етапу, мають високий результат за підсумками ЗНО. Освітній заклад увійшов до числа трьох тисяч кращих шкіл України за рейтингом ЗНО (дані за 2015р.) та до числа 32 шкіл області (2019 р.)